Hoppa till innehållet

Kundservice

Har du några frågor om smörjmedel, behöver hjälp eller vill göra en beställning är du vamt välkommen att kontakta kundservice.

Välkommen att kontakta oss på telefon 0775-59 59 59 eller e-post order@fuchs-oil.com.

 

Produkt- & Säkerhetsdatablad

 

Våra säljare

Anders Karlsson

Key Account Manager Industry
070 647 04 37
anders.karlsson@fuchs-oil.com 

Bengt Wallin

Key Account Manager Industry
070 258 83 39
bengt.wallin@fuchs-oil.com 

Thomas Berthou

Key Account Manager Industry
072 157 06 95
thomas.berthou@fuchs-oil.com 

Jenny Asp (föräldraledig)

Key Account Manager Automotive
070 429 68 21
jenny.asp@fuchs-oil.com 

Henrik Leinerud

Key Account Manager Automotive
070 003 93 93
henrik.leinerud@fuchs-oil.com 

Roger Desell

Key Account Manager Distributors
070 429 65 66
roger.desell@fuchs-oil.com 

Ulf Lyngander

Key Account Manager Retail & OEM
070 429 66 72
ulf.lyngander@fuchs-oil.com 

Johan Måhlstedt

Key Account Manager OEM
070 571 97 08
johan.mahlstedt@fuchs.com

Ulf Lendl

Regional Sales Industry
070 545 90 08
ulf.lendl@fuchs-oil.com 

Kristian Fex

Regional Sales Industry
070 673 15 41
kristian.fex@fuchs-oil.com 

Tomas Schmidt

Regional Sales Industry
072 744 20 16
tomas.schmidt@fuchs-oil.com 

Lars Eriksson

Regional Sales Industry
076 947 80 44
lars.eriksson@fuchs-oil.com 

Richard Norlén

Regional Sales Automotive
070 429 61 42
richard.norlen@fuchs-oil.com 

Kristian Johansson

Regional Sales Automotive
070 429 66 79
kristian.johansson@fuchs-oil.com 

Lars Alsterbo

Regional Sales Automotive
070 601 71 63
lars.alsterbo@fuchs-oil.com 

Terése Hammarqvist

Regional Sales Automotive
070 429 67 67
terese.hammarqvist@fuchs-oil.com 

Oscar Nyström

Inside Sales
070 811 24 82
oscar.nystrom@fuchs-oil.com 

Linn Almqvist

Inside Sales
08-128 250 33
linn.almqvist@fuchs-oil.com

Borna Roshani

Exports & Intercompany Sales
070 868 49 40
borna.roshani@fuchs-oil.com 

Nicklas Gustafsson

Director Sales Industry Sweden
072 157 06 96
nicklas.gustafsson@fuchs-oil.com 

Helena Keller

Director Sales Auto Sweden
070 429 60 25
helena.keller@fuchs-oil.com 

David Lindquist

Sr. Director Sales Industry Nordics
070 685 03 79
david.lindquist@fuchs-oil.com 

Fredrik Cederberg

Sr. Director Sales Automotive Nordics
070 429 68 35
fredrik.cederberg@fuchs-oil.com 

Tekniker/Applikationsingenjörer

Kjell Berggren

Application Engineer Metalworking
kjell.berggren@fuchs-oil.com 

Robert Wikman

Application Engineer Industry
robert.wikman@fuchs-oil.com 

Stefan Karlsson

Application Engineer Industry
stefan.karlsson@fuchs-oil.com 

Kenny Åhlfeldt

Application Engineer Automotive
kenny.ahlfeldt@fuchs-oil.com

Våra produktchefer

Maria Wilén

Product Manager Industry
maria.wilen@fuchs-oil.com 

Nathalie Mönegård

Product Manager Auto
nathalie.monegard@fuchs-oil.com 

Jan Alm

Product Manager Auto
jan.alm@fuchs-oil.com 

Kenneth Borin

Product Manager Metalworking
kenneth.borin@fuchs-oil.com 

HSE-Q, Anläggning, Kommunikation, Lab

Åsa Stranger

Manager Marketing
asa.stranger@fuchs-oil.com 

Ulrika Altsten

Plant Director
ulrika.altsten@fuchs-oil.com 

Terese Kalinski

Sr. Manager HSE-Q
terese.kalinski@fuchs-oil.com 

Charlotta Brodin

Laboratory Manager
charlotta.brodin@fuchs-oil.com 

Hitta till oss

Huvudkontor

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Swedenborgsgatan 20B
118 27 Stockholm

Växel: +46 8 128 25 000

Blandningsanläggning & Lab

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Box 194
Raffinaderivägen
149 22 Nynäshamn

Kundservice

0775-59 59 59
Öppettider:

Mån-Fre: 08:00 - 16:00