Hoppa till innehållet

Välkommen att kontakta oss

Kundservice

Har du några frågor om smörjmedel, behöver hjälp eller vill göra en beställning är du vamt välkommen att kontakta kundservice.

Välkommen att kontakta oss på telefon 0775-59 59 59 eller e-post fse-order@fuchs.com.

 

Produkt- & Säkerhetsdatablad

 

Våra säljare

Mats Enmark

Key Account Manager Industry
070 725 84 14
mats.enmark@fuchs.com

Bengt Wallin

Key Account Manager Industry
070 258 83 39
bengt.wallin@fuchs.com

Thomas Berthou

Key Account Manager Industry
072 157 06 95
thomas.berthou@fuchs.com

Kristian Fex

Global Key Account Manager Industry
070 673 15 41
kristian.fex@fuchs.com

Jenny Asp

Key Account Manager Automotive
070 429 68 21
jenny.asp@fuchs.com

Kristian Johansson

Key Account Manager Automotive
070 429 66 79
kristian.johansson@fuchs.com

Jan Alm

Key Account Manager OEM
070 429 60 51
jan.alm@fuchs.com

Ulf Lyngander

Key Account Manager OEM
070 429 66 72
ulf.lyngander@fuchs.com

Johan Måhlstedt

Key Account Manager OEM (föräldraledig)
070 571 97 08
johan.mahlstedt@fuchs.com

Richard Norlén

Key Account Manager Distributors
070 429 61 42
richard.norlen@fuchs.com

Tomas Schmidt

Regional Sales Industry
072 744 20 16
tomas.schmidt@fuchs.com

Lars Eriksson

Regional Sales Industry
076 947 80 44
lars.eriksson@fuchs.com

Ulf Lendl

Regional Sales Industry
070 545 90 08
ulf.lendl@fuchs.com

Lars Alsterbo

Regional Sales Automotive
070 601 71 63
lars.alsterbo@fuchs.com

Terése Hammarqvist

Regional Sales Automotive
070 429 67 67
terese.hammarqvist@fuchs.com

Jens Persson

Regional Sales Automotive
073 557 92 65
jens.persson@fuchs.com

Joel Glingert

Regional Sales Automotive
076 213 09 61
joel.glingert@fuchs.com

Oscar Nyström

Inside Sales
070 811 24 82
oscar.nystrom@fuchs.com

Linn Almqvist

Inside Sales (föräldraledig)
070 429 69 21
linn.almqvist@fuchs.com

Emma Carlenfors

Exports & Intercompany Sales
073 789 23 99
emma.carlenfors@fuchs.com

Nicklas Gustafsson

Director Sales Industry Sweden
072 157 06 96
nicklas.gustafsson@fuchs.com

Helena Keller

Director Sales Auto Sweden
070 429 60 25
helena.keller@fuchs.com

David Lindquist

Sr. Director Sales Industry Nordics
070 685 03 79
david.lindquist@fuchs.com

Fredrik Cederberg

Sr. Director Sales Automotive Nordics
070 429 68 35
fredrik.cederberg@fuchs.com

Tekniker/Applikationsingenjörer

Kenny Åhlfeldt

Application Engineer Automotive
kenny.ahlfeldt@fuchs.com

Robert Wikman

Application Engineer Industry
robert.wikman@fuchs.com

Johnny Strömberg

Application Engineer Industry
johnny.stroemberg@fuchs.com

Magnus Henriksson

Application Engineer Industry
magnus.henriksson@fuchs.com

Våra produktchefer

Maria Wilén

Product Manager Industry
maria.wilen@fuchs.com

Kenneth Borin

Product Manager Metalworking
kenneth.borin@fuchs.com

Richard Fagerholm

Product Manager Industry
richard.fagerholm@fuchs.com

Helene Odelius

Director Product Management Nordic
helene.odelius@fuchs.com

Nathalie Mönegård

Product Manager Auto
nathalie.moenegard@fuchs.com

Johan Bolkeus

Product Manager Auto
johan.bolkeus@fuchs.com

Anläggning, Kommunikation, Lab

Åsa Stranger

Manager Marketing
asa.stranger@fuchs.com

Ulrika Altsten

Plant Director
ulrika.altsten@fuchs.com

Charlotta Brodin

Laboratory Manager
charlotta.brodin@fuchs.com

Åsa Perlerius

Sr Quality & Sustainability Manager
asa.perlerius@fuchs.com

Hitta till oss

Huvudkontor

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Swedenborgsgatan 20B
118 27 Stockholm

Växel: +46 8 128 25 000

Blandningsanläggning & Lab

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Box 194
Raffinaderivägen
149 22 Nynäshamn

Kundservice
0775-59 59 59
Öppettider:

Mån-Fre: 08:00 - 16:00