Hoppa till innehållet

FUCHS LUBRICANTS Nordics

Nordic Management team

Jonas Palm

Managing Director
jonas.palm@fuchs-oil.com 

Per Norgren

Sr. Director Supply Chain
per.norgren@fuchs-oil.com 

Jan Häger

Director IT
jan.hager@fuchs-oil.com 

Diana Rodriguez

Executive Assistant
diana.rodriguez@fuchs-oil.com 

Charlotta Ericsson

Sr. Director Finance & Control
charlotta.ericsson@fuchs-oil.com 

Fredrik Cederberg

Sr. Director Sales Auto
fredrik.cederberg@fuchs-oil.com

Daniel Södergren

Director Customer Service
daniel.sodergren@fuchs-oil.com 

Sara Eklund Cravo

Director Human Resources
sara.eklund@fuchs-oil.com 

David Lindquist

Sr. Director Sales Industry
david.lindquist@fuchs-oil.com 

Maria Eklund

Sr. Director R&D
maria.eklund@fuchs-oil.com 

Contact persons

Åsa Stranger

Manager Marketing
asa.stranger@fuchs-oil.com 

Charlotta Brodin

Laboratory Manager
charlotta.brodin@fuchs-oil.com 

Ulrika Altsten

Plant Director
ulrika.altsten@fuchs-oil.com 

Helena Keller

Director Sales Auto Sweden
helena.keller@fuchs-oil.com 

Terese Kalinski

Sr. Manager HSE-Q
terese.kalinski@fuchs-oil.com 

Nicklas Gustafsson

Director Sales Industry Sweden
nicklas.gustafsson@fuchs-oil.com 

Huvudkontor

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Swedenborgsgatan 20B
118 27 Stockholm

Växel: 08-128 25 000

Blandningsanläggning & Laboratorie

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Box 194
Raffinaderivägen
149 22 Nynäshamn

Kundservice

Har du några frågor om smörjmedel, behöver hjälp eller vill göra en beställning är du vamt välkommen att kontakta kundservice.

Välkommen att kontakta oss på telefon 0775-59 59 59 eller e-post order@fuchs-oil.com. 

Kontakta våra säljare.

Kundservice

0775-59 59 59
Öppettider:

Mån-Fre: 08:00 - 16:00