Atgriezties pie satura

Specifikācijas un apstiprinājumi: skaidrojums

Kāda ir labākā eļļa manam automobilim? Kas man jāievēro izvēloties? Kam jāpievērš uzmanība? Viskozitāte, specifikācijas, standarti, apstiprinājumi, ieteikumi... Kā orientēties šajā burtu un ciparu virkņu labirintā? Ļaujiet mums palīdzēt salikt kopā šīs mīklas.

Specifikācijas

Specifikācijās ir noteiktas prasības attiecībā uz smērvielas ķīmiskajām un fizikālajām īpašībām, kurām tai jāatbilst arī testa metodēs. Starptautiskas, neatkarīgas organizācijas ar savām specifikācijām nosaka motoreļļu īpašības. Tikai tad, kad ir izpildītas visas prasības un veikti motora testi, motoreļļām tiek piešķirta specifikācija, piemēram, ACEA un/vai API.

Motoreļļas viskozitāte ir aprakstīta sadaļā SAE (Society of Automotive Engineers) klasifikācijā.

Piemērs:
SAE 0W-30 motoreļļa - pirmais skaitlis norāda zemas temperatūras viskozitātes klase (W nāk no Winter) kas apzīmē ziemu. Jo zemāka ir šī skaitļa vērtība, jo labāk attiecīgā motoreļļa uzvedas zemās temperatūrās, t. i., tā pietiekami ātri sasniedz svarīgus berzes mezglus dzinējā. Otrais skaitlis norāda eļļas viskozitāte augstā temperatūrāt. i., temperatūra, pie kuras eļļa dzinējā darbojas darba temperatūrā.

ACEA klasifikācija atsaucas uz standartiem, ko nosaka European Automobile Manufacturers' Association (ACEA) dzinēja eļļām. Šīs klasifikācijas palīdz nodrošināt, ka motoreļļas atbilst īpašiem veiktspējas un kvalitātes kritērijiem, kas piemēroti dažādiem dzinēju tipiem un ekspluatācijas apstākļiem.

A3/B3

Zaudējis aktualitāti, lūdzu, sazinieties ar mums, ja nepieciešams izvēlēties smērvielu.

A3/B4

Stabilas kvalitātes dzinēja eļļa, kas paredzēta izmantošanai vieglo automobiļu un vieglo kravas automobiļu benzīna un dīzeļdzinējos un/vai pagarinātiem eļļas maiņas intervāliem, ja to noteicis dzinēja ražotājs. 

A5/B5

Stabila dzinēja eļļa, kas paredzēta lietošanai pagarinātos eļļas maiņas intervālos vieglo automobiļu un mazjaudas benzīna un DI dīzeļdzinējos, kas paredzēti zemas viskozitātes dzinēju eļļām ar HTHS viskozitāti 2,9-3,5 mPa-s. Šīs motoreļļas nav piemērotas lietošanai noteiktos dzinējos - šaubu gadījumā skatiet transportlīdzekļa īpašnieka rokasgrāmatu/rokasgrāmatu. 

ACEA A7/B7

Stabila dzinēja eļļa, kas paredzēta lietošanai pagarinātos eļļas maiņas intervālos vieglo automobiļu un mazjaudas benzīna un DI dīzeļdzinējos, kas paredzēti zemas viskozitātes dzinēju eļļām ar HTHS viskozitāti 2,9-3,5 mPa-s. Salīdzinot ar A5/B5, šīs motoreļļas nodrošina arī aizsardzību pret aizdegšanos un nodilumu zemu apgriezienu ātrumā turbokompresoru benzīna DI dzinējiem, kā arī aizsardzību pret turbokompresora kompresora nogulsnēm (TCCD) mūsdienu DI dīzeļdzinējiem. Šīs motoreļļas nav piemērotas lietošanai noteiktos dzinējos - šaubu gadījumā skatiet transportlīdzekļa īpašnieka rokasgrāmatu/rokasgrāmatu.. 

 

C1

Nav aktuāls, lūdzu, sazinieties ar mums, ja nepieciešams izvēlēties smērvielu.

C2

Stabila dzinēja eļļa ar mid-SAPS līmeni, kas nodrošina pēcapstrādes sistēmu saderību. Paredzēta lietošanai pagarinātos eļļas maiņas intervālos vieglo automobiļu un mazjaudas benzīna un DI dīzeļdzinējos, kas paredzēti zemas viskozitātes motoreļļām ar minimālo HTHS viskozitāti 2,9 mPa*s.

C3

Stabila dzinēja eļļa ar mid-SAPS līmeni, kas nodrošina pēcapstrādes sistēmu saderību. Paredzēta lietošanai pagarinātos eļļas maiņas intervālos vieglo automobiļu un mazjaudas benzīna un DI dīzeļdzinējos, kas paredzēti dzinēju eļļām ar HTHS viskozitāti vismaz 3,5 mPa*s.

C4

Stabila, nemainīgas kvalitātes motoreļļa ar  low-SAPS līmeni, pēcapstrādes sistēmas saderībai. Paredzēts lietošanai pagarinātos eļļas maiņas intervālos vieglo automobiļu un vieglo kravas automobiļu benzīna un DI dīzeļdzinējos, kas paredzēti motoreļļām ar HTHS viskozitāti vismaz 3,5 mPa*s.

C5

Stabila dzinēja eļļa ar mid-SAPS līmeni, kas nodrošina stabilu, nemainīgas kvalitātes motoreļļu degvielas ekonomijai un saderību ar pēcapstrādes sistēmām. Paredzēta lietošanai pagarinātos eļļas maiņas intervālos vieglo automobiļu un vieglo kravas automobiļu benzīna un DI dīzeļdzinējos, kas paredzēti un oriģināliekārtu ražotāju apstiprināti dzinēju eļļām ar HTHS viskozitāti vismaz 2,6 mPa*s.

C6

Stabila dzinēja eļļa ar mid-SAPS līmeni, kas nodrošina stabilu, nemainīgas kvalitātes motoreļļu degvielas ekonomijai un saderību ar pēcapstrādes sistēmām. Paredzēta lietošanai pagarinātos eļļas maiņas intervālos vieglo automobiļu un vieglo kravas automobiļu benzīna un DI dīzeļdzinējos, kas paredzēti un oriģināliekārtu ražotāju apstiprināti dzinēju eļļām ar HTHS viskozitāti vismaz 2,6 mPa*s. Salīdzinot ar C5, šīs motoreļļas nodrošina arī aizsardzību pret aizdegšanos un nodilumu zemu apgriezienu ātrumā benzīna DI dzinējiem ar turbokompresoru, kā arī aizsardzību pret turbokompresora kompresora nogulsnēm (TCCD) mūsdienu DI dīzeļdzinējiem.. 

C7

Stabila dzinēja eļļa ar mid-SAPS līmeni, kas nodrošina stabilu, nemainīgas kvalitātes motoreļļu degvielas ekonomijai un saderību ar pēcapstrādes sistēmām. Paredzēta lietošanai pagarinātos eļļas maiņas intervālos vieglo automobiļu un vieglo kravas automobiļu benzīna un DI dīzeļdzinējos, kas paredzēti un oriģināliekārtu ražotāju apstiprināti dzinēju eļļām ar HTHS viskozitāti vismaz 2,3 mPa*s. C7 pamatā ir C6 veiktspējas līmenis, izņemot uzlabotu degvielas ekonomiju.

 

E4

Stabilas kvalitātes eļļa, kas nodrošina izcilu virzuļa tīrības, nodiluma, kvēpu apstrādes un smērvielas stabilitātes kontroli. Ieteicama augstas klases dīzeļdzinējiem, kas atbilst Euro I, Euro II, Euro III, Euro IV un Euro V emisijas prasībām un darbojas ļoti smagos apstākļos, piemēram, ievērojami pagarinot eļļas maiņas intervālus saskaņā ar ražotāja ieteikumiem. Tā ir piemērota dzinējiem bez makrodaļiņu filtriem, dažiem EGR dzinējiem un dažiem dzinējiem, kas aprīkoti ar SCR NOx samazināšanas sistēmām. Tomēr ieteikumi dažādiem dzinēju ražotājiem var atšķirties, tāpēc šaubu gadījumā jākonsultējas ar autovadītāja rokasgrāmatām un/vai dīleriem.

E6

Zaudējis aktualitāti, aizstāts ar E8.

E7

Stabilas kvalitātes eļļa, kas nodrošina efektīvu virzuļa tīrības un urbuma pulēšanas kontroli. Turklāt tā nodrošina izcilu nodiluma kontroli, kvēpu apstrādi un eļļošanas stabilitāti. Tā ir ieteicama augstas klases dīzeļdzinējiem, kas atbilst Euro I, Euro II, Euro III, Euro IV un Euro V emisijas prasībām un darbojas smagos apstākļos, piemēram, ar pagarinātu eļļas maiņas intervālu saskaņā ar ražotāja ieteikumiem. Tā ir piemērota dzinējiem bez makrodaļiņu filtriem, kā arī lielākajai daļai EGR dzinēju un lielākajai daļai dzinēju, kas aprīkoti ar SCR NOx samazināšanas sistēmām. Tomēr ieteikumi dažādiem dzinēju ražotājiem var atšķirties, tāpēc šaubu gadījumā jākonsultējas ar autovadītāja rokasgrāmatām un/vai dīleriem.

E8

Stabilas kvalitātes eļļa, kas nodrošina izcilu virzuļa tīrības, nodiluma, kvēpu apstrādes un smērvielas stabilitātes kontroli. Ieteicama augstas klases dīzeļdzinējiem, kas atbilst Euro I, Euro II, Euro III, Euro IV, Euro V un Euro VI emisijas prasībām un darbojas ļoti smagos apstākļos, piemēram, ievērojami pagarinot eļļas maiņas intervālus saskaņā ar ražotāja ieteikumiem. Tā ir piemērota dzinējiem ar EGR, ar vai bez makrodaļiņu filtriem, kā arī dzinējiem, kas aprīkoti ar SCR NOx samazināšanas sistēmām. E8 kvalitāte ir ļoti ieteicama dzinējiem, kas aprīkoti ar daļiņu filtriem, un ir paredzēta lietošanai kopā ar dīzeļdegvielu ar zemu sēra saturu. Tomēr ieteikumi dažādiem dzinēju ražotājiem var atšķirties, tāpēc šaubu gadījumā jākonsultējas ar autovadītāja rokasgrāmatām un/vai dīleriem.

E9

Zaudējis aktualitāti, aizstāts ar E11.

E11

Stabilas kvalitātes eļļa, kas nodrošina efektīvu virzuļa tīrības un urbuma pulēšanas kontroli. Turklāt tā nodrošina izcilu nodiluma kontroli, kvēpu apstrādi un eļļošanas stabilitāti. Tā ir ieteicama augstas veiktspējas dīzeļdzinējiem, kas atbilst Euro I, Euro II, Euro III, Euro IV, Euro V un Euro VI emisijas prasībām un darbojas smagos apstākļos, piemēram, pagarinātiem eļļas maiņas intervāliem saskaņā ar ražotāja ieteikumiem. Tā ir piemērota dzinējiem ar daļiņu filtriem vai bez tiem, kā arī lielākajai daļai EGR dzinēju un lielākajai daļai dzinēju, kas aprīkoti ar SCR NOx samazināšanas sistēmām. E11 ir ļoti ieteicams izmantot dzinējiem, kas aprīkoti ar daļiņu filtriem, un ir paredzēts lietošanai kopā ar dīzeļdegvielu ar zemu sēra saturu. Tomēr ieteikumi dažādiem dzinēju ražotājiem var atšķirties, tāpēc šaubu gadījumā jākonsultējas ar autovadītāju rokasgrāmatām un/vai izplatītājiem.

API klasifikācija (American Petroleum Institute) sniedz informāciju par prasībām un kvalitātes kritērijiem, kuriem atbilst konkrēta motoreļļa. Benzīna dzinēju eļļas klasifikācijas pirmais burts ir S, bet dīzeļdzinējiem - C. Pašreizējā augstākā API klasifikācija benzīna dzinējiem ir SP, bet dīzeļdzinējiem - CK-4/FA-4.

Benzīna dzinējiem jaunākā API kategorija aptver visu iepriekšējo specifikāciju veiktspējas raksturlielumus, un to var izmantot, lai apkalpotu vecākus dzinējus, kuros tika ieteiktas iepriekšējo standartu eļļas.

API SJ
2001. gada un vecākiem automobiļu dzinējiem.

API SL
2004. gada un vecākiem automobiļu dzinējiem.

API SM
2010. gada un vecākiem automobiļu dzinējiem.

API SN
2020. gada un vecākiem automobiļu dzinējiem.

API SP
Izstrādāts 2020. gada maijā, lai nodrošinātu aizsardzību pret zema ātruma priekšaizdegšanos (LSPI), ķēdes nodiluma aizsardzību, uzlabotu virzuļu un turbokompresoru aizsardzību pret nogulsnēm augstā temperatūrā, kā arī stingrāku nogulšņu un lakas kontroli. API SP ar resursu saglabāšanu atbilst ILSAC GF-6A, apvienojot API SP veiktspēju ar uzlabotu degvielas ekonomiju, izmešu kontroles sistēmu aizsardzību un dzinēju aizsardzību, kas darbojas ar etanolu saturošu degvielu līdz E85.

API SP RC
Bieži vien tiek piedāvāta kombinācijā ar ILSAC GF-6A, apvienojot API SP veiktspēju ar uzlabotu degvielas ekonomiju, izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmu aizsardzību un tādu dzinēju aizsardzību, kas darbojas ar etanolu saturošu degvielu līdz E85..

API CH-4

Ieviests 1998. gadā. Paredzēts ātrgaitas četrtaktu dzinējiem, kas paredzēti 1998. gada izplūdes gāzu emisiju standartiem. CH-4 eļļas ir īpaši izstrādātas lietošanai ar dīzeļdegvielu ar sēra saturu līdz 0,5 % no masas. Var izmantot CD, CE, CF-4 un CG-4 eļļu vietā.

API CI-4

Ieviests 2002. gadā. Ātrgaitas, četrtaktu dzinējiem, kas paredzēti, lai atbilstu 2004. gada izplūdes gāzu emisiju standartiem, kas ieviesti 2002. gadā. CI-4 eļļas ir izstrādātas tā, lai uzturētu dzinēja ilgmūžību, ja tiek izmantota izplūdes gāzu recirkulācija (EGR), un ir paredzētas lietošanai ar dīzeļdegvielu ar sēra saturu līdz 0,5 % no masas. Var izmantot CD, CE, CF-4, CG-4 un CH-4 eļļu vietā. Dažas CI-4 eļļas var atbilst arī CI-4 PLUS apzīmējumam.

API CJ-4

Ātrgaitas četrtaktu cikla dīzeļdzinējiem, kas paredzēti, lai atbilstu 2010. gada modeļa automaģistrālēm un 4. līmeņa bezceļu dīzeļdzinējiem, kā arī iepriekšējo modeļu dīzeļdzinējiem. Šīs eļļas ir izstrādātas izmantošanai visos lietojumos ar dīzeļdegvielu, kurā sēra saturs nepārsniedz 500 ppm (0,05 % no masas). Tomēr šo eļļu lietošana ar sēra saturu, kas pārsniedz 15 ppm (0,0015 % no svara), var ietekmēt izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmas izturību un/vai izplūdes gāzu attīrīšanas intervālu. API CJ-4 eļļas pārsniedz API CI-4 ar CI-4 PLUS, CI-4, CH-4, CG-4 un CF-4 veiktspējas kritērijus un var efektīvi eļļot dzinējus, kas atbilst šīm API pakalpojumu kategorijām. Lietojot CJ-4 eļļu ar degvielu, kas satur vairāk nekā 15 ppm sēra, par apkopes intervālu konsultējieties ar dzinēja ražotāju.

API CK-4

API CK-4 servisa kategorija apraksta eļļas, kas paredzētas izmantošanai ātrdarbīgos četru taktu cikla dīzeļdzinējos, kuri paredzēti 2017. gada modeļa automaģistrālēm un 4. līmeņa bezceļu dīzeļdzinējiem, kā arī iepriekšējo modeļu dīzeļdzinējiem, lai atbilstu 2017. gada izplūdes gāzu emisiju standartiem. Šīs eļļas ir izstrādātas izmantošanai visos lietojumos ar dīzeļdegvielu, kurā sēra saturs nepārsniedz 500 ppm (0,05 % no masas). Tomēr šo eļļu izmantošana ar sēra saturu, kas pārsniedz 15 ppm (0,0015 % no svara), var ietekmēt izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmas izturību un/vai eļļas maiņas intervālu. Šīs eļļas ir īpaši efektīvas izplūdes gāzu kontroles sistēmas ilgmūžības uzturēšanā, ja tiek izmantoti daļiņu filtri un citas uzlabotas pēcapstrādes sistēmas. API CK-4 eļļas ir izstrādātas tā, lai nodrošinātu labāku aizsardzību pret eļļas oksidēšanos, viskozitātes zudumu slīdes dēļ un eļļas aerāciju, kā arī aizsardzību pret katalizatora saindēšanos, cieto daļiņu filtra bloķēšanos, dzinēja nodilumu, virzuļu nogulsnēm, zemas un augstas temperatūras īpašību pasliktināšanos un ar kvēpiem saistītu viskozitātes palielināšanos. API CK-4 eļļas pārsniedz API CJ-4, CI-4 ar CI-4 PLUS, CI-4 un CH-4 veiktspējas kritērijus un var efektīvi eļļot dzinējus, kas atbilst šīm API ekspluatācijas kategorijām. Lietojot CK-4 eļļu ar degvielu, kas satur vairāk nekā 15 ppm sēra, konsultējieties ar dzinēja ražotāju par apkopes intervālu ieteikumiem.

API FA-4

API FA-4 servisa kategorija apraksta noteiktas XW-30 eļļas, kas īpaši izstrādātas lietošanai atsevišķos ātrgaitas četrtaktu dīzeļdzinējos, kas paredzēti 2017. gada modeļa autotransporta līdzekļu siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju standartiem. Šīs eļļas ir izstrādātas lietošanai autotransporta līdzekļos ar dīzeļdegvielas sēra saturu līdz 15 ppm (0,0015 % no masas). Skatiet atsevišķu dzinēju ražotāju ieteikumus par saderību ar API FA-4 eļļām. Šīs eļļas ir sajauktas ar augstas temperatūras, augstas nobīdes (HTHS) viskozitātes diapazonu 2,9cP-3,2cP, lai palīdzētu samazināt SEG emisijas. Šīs eļļas ir īpaši efektīvas izmešu kontroles sistēmu ilgmūžības uzturēšanā, ja tiek izmantoti daļiņu filtri un citas modernas pēcapstrādes sistēmas. API FA-4 eļļas ir izstrādātas tā, lai nodrošinātu labāku aizsardzību pret eļļas oksidēšanos, viskozitātes zudumu slīdes dēļ un eļļas aerāciju, kā arī aizsardzību pret katalizatora saindēšanos, cieto daļiņu filtra bloķēšanos, dzinēja nodilumu, virzuļu nogulsnēm, zemas un augstas temperatūras īpašību pasliktināšanos un ar kvēpiem saistītu viskozitātes palielināšanos. API FA-4 eļļas nav savstarpēji aizvietojamas vai savietojamas ar API CK-4, CJ-4, CI-4 ar CI-4 PLUS, CI-4 un CH-4 eļļām. Lai noteiktu, vai API FA-4 eļļas ir piemērotas lietošanai, skatiet motora ražotāja ieteikumus. API FA-4 eļļas nav ieteicams lietot ar degvielām, kurās sēra saturs pārsniedz 15 ppm. Degvielām, kurās sēra saturs pārsniedz 15 ppm, skatīt motora ražotāja ieteikumus. 

Apstiprinājumi

Automašīnu ražotāju motoreļļu apstiprinājumi ir konkrēti standarti un tehniskās prasības, kurām eļļai jāatbilst, lai to varētu uzskatīt par piemērotu lietošanai konkrētā ražotāja dzinējos. Apstiprinājumi nodrošina, ka eļļa optimāli darbosies noteiktos apstākļos un neradīs bojājumus dzinējam.

Lai iegūtu apstiprinājumu, eļļai veic vairākus testus, lai nodrošinātu, ka tā atbilst konkrētā ražotāja prasībām. Pēc šo testu izturēšanas eļļa saņem “atbilstības sertifikātu” jeb apstiprinājumu.

Piemēram: apzīmējums MB-APPROVAL 229.51 nozīmē, ka motora ražotājs ir rakstiski apstiprinājis eļļas piemērotību smērvielas ražotājam vai piešķīris licences numuru. Tas nozīmē, ka eļļas ražotājs vienmēr var dokumentēt un pierādīt, ka tam ir OEM ražotāja sākotnējais apstiprinājums.

Motoreļļas benzīna dzinējiem bez daļiņu filtriem līdz 2002. modeļa gadam un dīzeļdzinējiem bez daļiņu filtriem līdz 2003. modeļa gadam. Visi vecāki dzinēji, izņemot BMW M GmbH, var darboties ar šo kvalitātes līmeni. BMW M GmbH dzinējiem šis kvalitātes līmenis ir piemērots tikai N55, S55, S58, S63 un S68 dzinēju modeļiem bez daļiņu filtriem.

Sakarā ar pazemināto HTHS viskozitāti, salīdzinot ar BMW Longlife-01 standartu, šīs eļļas ir piemērotas tikai benzīna dzinējiem bez daļiņu filtriem līdz 2002. modeļa gadam. Tostarp benzīna dzinējiem N1x, N2x, N4x, N5x, N63, N74 un Bx8.

Motoreļļa visiem dīzeļdzinējiem, izņemot B47 TU2, ar daļiņu filtriem vai bez tiem. Tā ir piemērota arī visiem ES tirgum paredzētajiem benzīna dzinējiem (ieskaitot BWM M GmbH - N55, S55, S63). Tomēr tā nav piemērota benzīna dzinējiem, kas vecāki par 2021. modeļa gadu.

Eļļa ar līdzīgiem parametriem kā Longlife-04, bet ar zemāku HTHS viskozitāti, kas samazina degvielas patēriņu. Nav saderīga ar iepriekšējiem standartiem. Var izmantot tikai tajos dzinējos, kuru apkopes rokasgrāmatā ir minēts šis standarts.

Bx8 benzīna dzinēju eļļas bez daļiņu filtriem un N20 no 2014. gada ar zemu HTHS viskozitāti, kas nodrošina ievērojami mazāku degvielas patēriņu. Šis standarts ir aizstāts ar BMW Longlife-17 FE+.

Tā kā HTHS viskozitāte ir samazināta līdz 2,6 mPa*s, šīs eļļas ir paredzētas tikai izvēlētiem BMW benzīna un dīzeļdzinējiem. Piemērotas Bx8 un N20, kā arī B47 TU2. Nav piemērota BMW M GmbH dzinējiem.

Dīzeļdegviela, izņemot B47 TU2, ar daļiņu filtriem vai bez tiem. Īpaši ieteicama šādiem dīzeļdzinējiem: B47x20T0, B47x20T1, N47 UL/OL, N47T1, B57D30TO, B57D30S0, N57, N57D30T1 un N57D30S1, kā arī vecākiem dzinējiem, kuriem nepieciešams BMW Longlife-04 standarts. To var izmantot arī benzīna dzinējos bez daļiņu filtra Eiropas Savienībā un dzinējos ar daļiņu filtru visā pasaulē. BMW Longlife-19 FE atbilst visām BMW Longlife-04 specifikācijas prasībām.

Standarts atcelts un aizstāts ar WSS-M2C 913-A

Standarts atcelts un aizstāts ar WSS-M2C 913-D. 

Standarts atcelts un aizstāts ar WSS-M2C 913-D. 

Standarts atcelts un aizstāts ar WSS-M2C 913-D. 

Ford standarts WSS-M2C913-D tika ieviests 2011. gada novembrī, un tas attiecas uz motoreļļām, kas ir ieteicamas visiem Ford dīzeļdzinējiem, izņemot Ford Ka TDCi modeļus, kas ražoti līdz 2009. gadam, un Ford Galaxy 1.9 TDi modeļus, kas ražoti no 2000. līdz 2006. gadam. Eļļas, kas atbilst šim standartam, var izmantot dzinējos ar pagarinātu eļļas maiņas intervālu un ir piemērotas dzinējiem, kas darbojas ar biodīzeļdegvielu vai dīzeļdegvielu ar augstu sēra saturu. Tā ir pilnībā saderīga ar dzinējiem, kuriem iepriekš tika ieteiktas eļļas saskaņā ar turpmāk minētajiem standartiem: WSS-M2C 913-B, WSS-M2C 913-C. To var izmantot arī dzirksteļaizdedzes dzinējos.

Novecojis standarts. Apraksta prasības dzinēja eļļai 1.9 TDI dīzeļdzinējiem (Ford Galaxy). Tas ir Ford ekvivalents VW standartam 505 01.

Dzinēja eļļas vieglajiem automobiļiem ar 1.0 un 1.6 EcoBoost benzīna dzinējiem. Atpakaļēji savietojama izmantošanai benzīna dzinējos (izņemot Ka 2009 (08/2008-) 2,5L Duratec-ST (V15) un Focus RS ar 2,5L Duratec-RS (V15) dzinēju).

Ford standarts WSS-M2C950-A attiecas uz motoreļļu ar SAE 0W-30 viskozitāti, kas īpaši ieteicama dīzeļdzinējiem Ford Focus 2.0 modeļos, kas ražoti no 2014. gada septembra, un Ford Mondeo 2.0 modeļos, kas ražoti no 2015. gada, kā arī benzīna dzinējiem. Šis standarts paredz degvielu ar zemu sēra saturu (ne vairāk kā 50 ppm). Tā ir vidējas SPS eļļa, tāpēc tā ir saderīga ar DPF/GPF izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmām.

Ford standarts WSS-M2C952-A1 attiecas uz motoreļļu ar SAE 0W-20 viskozitāti. Šis standarts paredz degvielu ar zemu sēra saturu (ne vairāk kā 50 ppm). Šai eļļai ir vidējā SAP tehnoloģija, kas nodrošina tās saderību ar DPF/GPF izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmām.

SHPD motoreļļas kompresijaizdedzes dīzeļdzinējiem, pagarināts eļļas maiņas intervāls līdz 45 000 km.

UHPD (Ultra-High-Performance-Diesel) motoreļļas dīzeļdzinējiem ar turbokompresoru, pagarināts eļļas maiņas intervāls vieglajos kravas automobiļos līdz 45 000 km. Lielas noslodzes transportlīdzekļiem iespējami eļļas maiņas intervāli līdz 160 000 km (atbilstoši apkopes intervālam).

Standarts, kas nosaka Daimler Truck transportlīdzekļiem paredzētās augstas kvalitātes motoreļļas īpašības ar īpašām prasībām attiecībā uz sulfātu pelnu, sēra un fosfora saturu izmantošanai dzinējos ar izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmām (piem., ar DPF).

Standarts, kas nosaka Daimler Truck transportlīdzekļiem paredzētās augstākās klases motoreļļas īpašības ar īpašām prasībām attiecībā uz sulfātu pelnu, sēra un fosfora saturu izmantošanai dzinējos ar izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmām (piem., ar DPF).

DTFR 15C120 (agrāk MB 228.52) ir motoreļļa ar zemu SSPS saturu, kas paredzēta izmantošanai atsevišķos Euro VI / US Tier 4 dzinējos, kurus izmanto autobusos un kravas automobiļos ar modernām izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmām, piemēram, dīzeļdegvielas daļiņu filtriem (DPF).

DTFR 15C130 (agrāk MB 228.61) ir motoreļļa ar zemu SAPS saturu, kas paredzēta izmantošanai augstas veiktspējas vidējas un lielas apgriezienu kustības dīzeļdzinējos ar uzlabotām izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmām, piemēram, dīzeļdegvielas daļiņu filtriem (DPF). Ar HTHS viskozitāti 2,9-3,2 cP šī eļļa nodrošina lielāku degvielas ekonomiju jaunākajos Daimler OM471A Euro VI dzinējos. Tā nav savietojama ar vecākiem dzinējiem.

DTFR 15C140 (MB 228.71) ir dzinēja eļļa ar zemu SAPS saturu, kas paredzēta izmantošanai augstas veiktspējas lielas noslodzes dīzeļdzinējos ar modernām izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmām, piemēram, dīzeļdegvielas daļiņu filtriem (DPF). Ar HTHS viskozitāti 2,6<2,9cP šī eļļa nodrošina lielākas degvielas ekonomijas priekšrocības jaunākajos Daimler OM471 Euro VI - 3. paaudzes dzinējos, t. i., dzinējos, kas ražoti pēc 2022. gada jūnija. Tā nav savietojama ar vecākiem dzinējiem.

Standarti atsaukti: 

  • MB 229.1 - 2018
  • MB 229.3 - 2022
  • MB 229.31 - 2022

Motoreļļa vieglajiem automobiļiem ar pagarinātu eļļas maiņas intervālu (20 000 km). Piemērota daudziem MB benzīna dzinējiem un dažādiem dīzeļdzinējiem bez daļiņu filtriem.

Standarta eļļa ar zemu pelnu saturu Mercedes-Benz transportlīdzekļiem ar izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēmām (piemēram, DPF) un pagarinātu eļļas maiņas intervālu. Nodrošina lielāku eļļas ekonomiju nekā MB 229.5.

Standartizēta motoreļļa ar zemu pelnu saturu Mercedes Benz automobiļiem ar BlueTec dzinējiem, kas paredzēta izmantošanai dzinējos ar SCR izplūdes gāzu attīrīšanas sistēmu (AdBlue), ar augstāku oksidācijas stabilitāti un saderību ar biodegvielu. Tā nodrošina degvielas patēriņa samazinājumu par vairāk nekā 1 %, salīdzinot ar MB 229.31 un 229.51, un ļauj pagarināt eļļas maiņas intervālus.

MB 229.6 specifikācija ir īpaši ieviesta M270, M274 un M276 sērijas benzīna dzinējiem, lai vēl vairāk uzlabotu efektivitāti un līdz minimumam samazinātu degvielas patēriņu.
 

  • Pamatojoties uz ACEA A5/B5
  • Viskozitātes klases SAE 0W-30 vai 5W-30
  • Samazināta HTHS viskozitāte līdz > 2,9 mPa*s
  • Minimālais degvielas ietaupījums 2,5 % M 111 FE testā
     

MB 229.6 nav savietojams ar vecākām specifikācijām. Tomēr produktus ar MB 229.5 apstiprinājumu, piemēram, TITAN Supersyn LONGLIFE eļļas, joprojām var izmantot iepriekš minēto dzinēju apkalpošanai.

Pašlaik šī specifikācija ir paredzēta tikai un vienīgi OM654 dīzeļdzinējam ar DPF filtru, kas ir atrodams, piemēram, jauno E klases automobiļu dzinējos, kuri tiek ražoti kopš 2016. gada. Arī šajā gadījumā mērķis ir augstāka efektivitāte un līdz ar to zemākas CO2 emisijas.
 

  • Pamats ACEA C5
  • Viskozitātes klases SAE 0W-20 vai 5W-20
  • Samazināta viskozitāte HTHS līdz > 2,6 mPa*s
  • Minimālais degvielas ietaupījums 3,0 % M 111 FE testā.
     

MB 229.71 nav savietojams ar vecākām specifikācijām. Tomēr produktus ar MB 229.51 vai MB 229.52 apstiprinājumu joprojām var izmantot iepriekš minēto dzinēju apkalpošanai.

Standarts, kurā aprakstītas prasības motoreļļām, kas paredzētas OPEL un Vauxhall automobiļu benzīna un dīzeļdegvielas dzinējiem. SAE 0W-20 viskozitātes klases eļļa ar zemu pelnu saturu, kas paredzēta dzinējiem, kuri var darboties ar eļļu ar samazinātu HTHS vērtību (≥ 2,6 mPas) un kuriem nepieciešama aizsardzība pret LSPI.

Standarts, kurā aprakstītas prasības OPEL un Vauxhall transportlīdzekļu dīzeļdzinējiem paredzētajām SAE 5W-30 viskozitātes klases motoreļļām.

Standarts, kurā aprakstītas prasības OPEL un Vauxhall transportlīdzekļu benzīna dzinējiem paredzētajām SAE 5W-30 viskozitātes klases motoreļļām.

Standarta pamatā ir ACEA C2 prasības ar SAE 0W-30 viskozitātes klasi, kā arī papildu testi attiecībā uz oksidāciju un nogulsnēm. Standarts attiecas uz Euro 6 prasībām atbilstošiem automobiļiem.

Standarta pamatā ir ACEA C2 prasības ar SAE 5W-30 viskozitātes klasi, kā arī papildu testi attiecībā uz oksidāciju un nogulsnēm. Standarts attiecas uz Euro 5 prasībām atbilstošiem automobiļiem.

Standarta pamatā ir ACEA A3/B4 vai A5/B5 prasības, tostarp papildu testi oksidācijas un nogulšņu noteikšanai.

Benzīna dzinējos izmantojamo eļļu standarts, kas attiecas uz SAE 0/5W-40/50 viskozitātes klasēm. Prasību pamatā ir ACEA A3/B4 un papildu PORSCHE testi.

Kompresijaizdedzes dzinējos izmantojamo eļļu standarts. Standartā iekļauta prasība par ierobežotu sulfātu pelnu saturu. Paaugstinātas prasības attiecībā uz nodilumu, tīrīšanas spēju un degvielas patēriņu salīdzinājumā ar Porsche A40 standartu.

Standarta pamatā ir ACEA A3/B4 prasības, tostarp “TOC oksidēšanas tests”. Nav paredzēts 2.2 dci FAP (G9T) dzinējiem.

Standarta pamatā ir ACEA A3/B4 prasības, tostarp “TOC oksidēšanas tests”. Lielāka HTHS viskozitāte nekā RN0700 standartam. Nav paredzēts Laguna III 1,5 dci pēc 2008. gada (K9K dzinējiem bez DPF).

Standarta pamatā ir ACEA C4 prasības, tostarp “TOC oksidēšanas tests” un īpašas RENAULT prasības. Ievērojams sulfātpelnu, fosfora un sēra satura samazinājums. Nedrīkst izmantot līdz 2,2 dci FAP (G9T motors) Laguna III 1,5 dci līdz 2008. gadam (K9K motori bez DPF).

Eļļas benzīna dzinējiem un dīzeļdzinējiem ar dabisko izplūdes gāzi. Tikai SAE 0W-XX, 5W-XX un 10W-XX eļļas. Pēc 10/91 gada vairs netiek ņemtas vērā eļļas XX>40. Standarts atcelts.

Parastā daudzfunkcionālā motoreļļa benzīna un dīzeļdzinējiem ar dabisko gaisa spiedienu. Standarts atcelts.

Eļļas benzīna dzinējiem, kas darbojas sarežģītos apstākļos.

Standarts vieglo automobiļu benzīna dzinējiem ar pagarinātu nomaiņas intervālu (WIV: 30 000 km, 2 gadi). Pārsniedz 502 00 prasības (HTHS 2,9 mPas).

Standarts eļļām, kas paredzētas pārpildītiem benzīna dzinējiem vieglajos automobiļos ar pagarinātu eļļas maiņas intervālu (WIV, piemēram, Audi S3, TT; HTHS>3,5 mPas).

Eļļas benzīna dzinējiem ar pagarinātu eļļas maiņas intervālu. Aizstāj VW standartus 503 00 un 503 01.

Dažādu kategoriju motoreļļa dīzeļdzinējiem ar un bez turbokompresora.

Dažādu kategoriju motoreļļa, īpaši dīzeļdzinējiem ar atsevišķiem iesmidzinātājiem.

Standarts dīzeļdzinējiem ar pagarinātu apkopes intervālu (WIV: 50 000 km, 2 gadi, HTHS 2,9 mPas).

Standarts dīzeļdzinējiem ar agregātu inžektoriem ar pagarinātiem apkopes intervāliem (WIV).

Dīzeļdzinēju eļļa ar pagarinātu eļļas maiņas intervālu, tostarp dīzeļdzinējiem ar daļiņu filtriem. Savietojama līdz 2000. gadam. Nav piemērota V10 un R5 dzinējiem, kas ražoti pirms 2006. gada.

VW zilā eļļa jaunākajiem VW dzinējiem. Specifikācijā ir prasīta eļļa ar SAE 0W-20 viskozitātes klasi, kas nodrošina arī zemu HTHS viskozitāti - vismaz 2,6 mPA*s. Specifikācijas mērķis ir sasniegt degvielas ekonomijas līmeni 4 %. Pirmie šīs sērijas dzinēji tirgū parādījās 2015. gada beigās, un 2016. gadā sākās liela apjoma ražošana. Šī motoreļļa nav savietojama ar iepriekšējām specifikācijām. VW 508 00 ir specifikācija benzīna dzinēju eļļām, VW 509 00 - dīzeļdzinējiem.

FUCHS rekomendācijas

Rekomendācijas tiek iekļautas gadījumos, kad apstiprinājums nav iespējams, specifikācija ir novecojusi vai specifikācija nav pilnībā izpildīta, bet tikai būtiskākajos aspektos. 

Atbildīgi smērvielu ražotāji skaidri norāda savus rekomendācijas atsevišķiem produktiem, pamatojoties uz plašiem transportlīdzekļu testiem un savu partneru plašu pieredzi.

Tikai atbildīgi un skaidri lietojot šos jēdzienus, var noteikt, kādam nolūkam smērviela ir paredzēta.

Servisa kontakti
+371 26 413 083
Darba laiks:

Pirmdiena - piektdiena 8:00 - 17:00