Gå til indhold

I er velkommen til at kontakte os

Kundeservice

Hvis du har spørgsmål om smøremidler, har brug for hjælp eller ønsker at foretage en bestilling, er du meget velkommen til at kontakte kundeservice.

Vi kan træffes på 32 46 30 00 eller e-mail fse-bestil@fuchs.com.

Vores åbnings tid er Mandag til Torsdag 7:30 til 16 og Fredag 7:30 til 15:30. Lukket på søn- & helligdage.

Standard salgs- og leveringsbetingelser

Login for produkt- og sikkerhedsdatablade

Sådan sendes olieprøver til analyse efter Brexit

Vores analysetjeneste, Lab Advisor Alert, udføres på et laboratorie i Wales. Det indebærer, at prøverne skal sendes uden for EU og betragtes som eksport af varer til Storbritannien fra et EU-land.

Guide – Olieanalyser og Brexit

Niels Højer

Managing Director
+45 29100400
niels.hoejer@fuchs.com

Karsten Haderup

Key Account Manager
+45 29296800
karsten.haderup@fuchs.com 

Robert Gnap

Key Account Manager
+45 29296900
robert.gnap@fuchs.com

Brian Madsen

Key Account Manager
+45 21455254
brian.madsen@fuchs.com

Jan Alm

Team leader OEM Nordics
jan.alm@fuchs.com

Ulf Lyngander

Key Account Manager OEM
ulf.lyngander@fuchs.com 

Johan Måhlstedt

Key Account Manager OEM
johan.mahlstedt@fuchs.com

Mats Enmark

Key Account Manager Specialities
mats.enmark@fuchs.com

Lars Vigild

Application Engineer
lars.vigild@fuchs.com 

Maria Wilén

Product Manager Grease,
Specialities & Industrial lubricants​​​​​​​
maria.wilen@fuchs.com 

Helene Odelius

Director Product Management Nordic
helene.odelius@fuchs.com

Henrik Sundborg

Product Manager
Metal Working & Chemicals​​​​​​​
henrik.sundborg@fuchs.com

Nathalie Mönegård

Product Manager Industrial &
Motorcycle lubricants
nathalie.moenegard@fuchs.com

Johan Bolkeus

Product Manager
Automotive lubricants
johan.bolkeus@fuchs.com

Åsa Stranger

Manager Marketing
asa.stranger@fuchs.com 

Åsa Perlerius

Sr Quality & Sustainability Manager
asa.perlerius@fuchs.com

Kontor

FUCHS LUBRICANTS DENMARK ApS

Tuborg Boulevard 12, 3
2900 Hellerup

Tlf: 32 46 3000

Fabrik & Lab - Fors

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Vitsåvägen 3
137 41 Västerhaninge
Sverige

Finance

Accounts receivable: fse-ar_nordics@fuchs.com 

Accounts payable: fse-ap_nordics@fuchs.com

AP & AR: +46 8 128 250 03

Kundeservice
32 46 30 00
Åbningstider:

Man-Tors: 07:30 - 16:00


Fre: 07:30 - 15:30