Gå til indhold

Kundeservice

Hvis du har spørgsmål om smøremidler, har brug for hjælp eller ønsker at foretage en bestilling, er du meget velkommen til at kontakte kundeservice.

Vi kan træffes på 32 46 30 00 eller e-mail bestil@fuchs-oil.com.

Vores åbnings tid er Mandag til Torsdag 7:30 til 16 og Fredag 7:30 til 15:30. Lukket på søn- & helligdage.

Standard salgs- og leveringsbetingelser

Login for produkt- og sikkerhedsdatablade

Kontakt vores salgsteam

Niels Højer

Managing Director
 +45 29100400
niels.hojer@fuchs-oil.com 

Karsten Haderup

Key Account Manager Automotive
+45 29296800
karsten.haderup@fuchs-oil.com 

Mikael Danckert

Key Account Manager Automotive
+45 21455254
mikael.danckert@fuchs-oil.com 

Ole Pedersen

Key Account Manager Automotive
+45 29296900
ole.pedersen@fuchs-oil.com 

Tommy Bagger-Petersen

Key Account Manager Industry
+45 20377200
tommy.bagger-petersen@fuchs-oil.com 

Vores applikationsingeniør

Lars Vigild

Application Engineer Automotive
lars.vigild@fuchs-oil.com 

Vores produktchefer

Maria Wilén

Product Manager Industry
maria.wilen@fuchs-oil.com 

Nathalie Mönegård

Product Manager Auto
nathalie.monegard@fuchs-oil.com 

Jan Alm

Product Manager Auto
jan.alm@fuchs-oil.com 

Kenneth Borin

Product Manager Metalworking
kenneth.borin@fuchs-oil.com 

Kontaktpersoner

Åsa Stranger

Manager Marketing
asa.stranger@fuchs-oil.com 

Ulrika Altsten

Plant Director
ulrika.altsten@fuchs-oil.com 

Charlotta Brodin

Laboratory Manager
charlotta.brodin@fuchs-oil.com 

Her findes vi

Kontor

FUCHS LUBRICANTS DENMARK ApS

Tuborg Boulevard 12, 3
2900 Hellerup

Tlf: 32 46 3000

Fabrik

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Box 194
Raffinaderivägen
149 22 Nynäshamn
Sverige

Kundeservice

32 46 30 00
Åbningstider:

Man-Tors: 07:30 - 16:00


Fre: 07:30 - 15:30