Gå til indhold


I er velkommen til at kontakte os

Kundeservice

Hvis du har spørgsmål om smøremidler, har brug for hjælp eller ønsker at foretage en bestilling, er du meget velkommen til at kontakte kundeservice.

Vi kan træffes på 32 46 30 00 eller e-mail fse-bestil@fuchs.com.

Vores åbnings tid er Mandag til Torsdag 7:30 til 16 og Fredag 7:30 til 15:30. Lukket på søn- & helligdage.

Standard salgs- og leveringsbetingelser

Login for produkt- og sikkerhedsdatablade

Niels Højer

Managing Director
+45 29100400
niels.hoejer@fuchs.com

Karsten Haderup

Key Account Manager
+45 29296800
karsten.haderup@fuchs.com 

Mikael Danckert

Key Account Manager
+45 21455254
mikael.danckert@fuchs.com 

Ole Pedersen

Key Account Manager
+45 29296900
ole.pedersen@fuchs.com 

Jan Alm

Team leader OEM Nordics
jan.alm@fuchs.com

Ulf Lyngander

Key Account Manager OEM
ulf.lyngander@fuchs.com 

Johan Måhlstedt

Key Account Manager OEM
johan.mahlstedt@fuchs.com

Mats Enmark

FLT Manager Nordic - Speciality Lubricants
mats.enmark@fuchs.com

Lars Vigild

Application Engineer
lars.vigild@fuchs.com 

Maria Wilén

Product Manager Industry
maria.wilen@fuchs.com 

Kenneth Borin

Product Manager Metalworking
kenneth.borin@fuchs.com 

Richard Fagerholm

Product Manager Industry
richard.fagerholm@fuchs.com

Helene Odelius

Director Product Management Nordic
helene.odelius@fuchs.com

Nathalie Mönegård

Product Manager Auto
nathalie.moenegard@fuchs.com

Johan Bolkeus

Product Manager Auto
johan.bolkeus@fuchs.com

Åsa Stranger

Manager Marketing
asa.stranger@fuchs.com 

Charlotta Brodin

Laboratory Manager
charlotta.brodin@fuchs.com 

Åsa Perlerius

Sr Quality & Sustainability Manager
asa.perlerius@fuchs.com

Kontor

FUCHS LUBRICANTS DENMARK ApS

Tuborg Boulevard 12, 3
2900 Hellerup

Tlf: 32 46 3000

Fabrik & Lab - Fors

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Vitsåvägen 3
137 41 Västerhaninge
Sverige

Fabrik - Nynäshamn

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Box 194
Raffinaderivägen
149 22 Nynäshamn
Sverige

Kundeservice
32 46 30 00
Åbningstider:

Man-Tors: 07:30 - 16:00


Fre: 07:30 - 15:30