Liigu sisule

Maailmas ainulaadne XTL®-tehnoloogia

Kaasaegsed sõiduautode mootoriõlid, mis vastavad mootoritootjate nõuetele, on juba praegu kõrge suutlikkusega. Samas on üha olulisem mootoriõlide vastupanuvõime temperatuuride muutusele, seda näiteks mootorite kujult väiksemaks muutmise tõttu. Ka ilmastikutingimused, milles mootoritelt alati usaldusväärset töökindlust oodatakse, on muutumas üha ekstreemsemateks. Sellele kõigele lisanduvad uued energiasäästlikud tehnoloogiad, nagu stopp/start süsteemid, mis esitavad mootoriõlide käivitusomadustele ja määrdekindlusele erinõudeid. Mootoriõlidele tootjate poolt terveks tööajaks esitatavad nõudmised suurenevad üldse märkimisväärselt. Seega on eriti oluline, et õli jõuaks kiiresti sinna, kuhu peab.

See on FUCHSi jaoks, kes on juhtiv Saksamaa autotööstuse esmatäitmise spetsialist, hea põhjus arendada välja uus mootoriõlitehnoloogia, mis pakub täiendavaid pikaajalisi stabiilseid jõureserve. Uue baasõli tehnoloogia peamine tehnoloogiline eelis seisneb optimeeritud viskoossus-temperatuur käitumises. Tavapäraste baasõlidega võrreldes võib XTL®-tehnoloogia tunda uhkust eriti kõrge viskoossusindeksi üle.

See tähendab, et viskoossus sõltub palju vähem temperatuurist ja õli võib toimida suurepäraselt nii erakordselt kuumades, kui erakordselt külmades töötingimustes.

Toimivust uuriti terve seeria põhjalike testidega. Näiteks võrreldi praeguse SAE 5W-30-tehnoloogiaga tavapärast mootoriõli samasuguse viskoossusega mootoriõliga, mis põhines uuel XTL®-tehnoloogial, katsetades mõlema käivituskäitumist külmkambris -27 °C juures. Test kinnitas XTL® mootoriõli üleüldisi eeliseid tavapäraste SAE 5W-30 mootoriõlide ees:

  • parem külmkäivituskäitumine: kuni 55% kiirem õlitusaeg ja kuni 35% kiirem käivitusaeg
  • väiksem kütusekulu: kuni 1,7% täiendavat kokkuhoidu kütusetarbimises
  • väiksem õlikulu: kuni 18% väiksem õlitarbimine
  • paranenud vananemisstabiilsus ja vähem kulumist: 38% väiksem viskoossuse suurenemine, mis pakub paremat toimivust ja töökindlust kogu õlivahetuste vahele jääva aja jooksul ja ka peale seda
  • parem kaitse E10 puhul: uue E10 kütuse etanoolkoostis võib oksüdatsioonil moodustada happeid, mis omakorda võivad viia korrosiooni ja kulumiseni; oma hea neutraliseerimisvõime ja oksüdatsioonikindlusega tulevad uued XTL® mootoriõlid sellega suurepäraselt toime ning pakuvad mootorile täiendavat kaitset

Esmaklassilised mootoriõlid TITAN GT1 EVO SAE 0W-20, TITAN GT1 PRO V SAE 0W-20, TITAN GT1 SAE 0W-20, GT1 PRO FLEX SAE 5W-30, GT1 PRO C-3 SAE 5W-30, TITAN GT1 SAE 5W-40, TITAN GT1 LL-12 FE SAE 0W-30 ja TITAN GT1 PRO B-Tec SAE 5W-30 kasutavad kõik uut XTL®-tehnoloogiat ning tunnustatud mootoritootjad on neile juba oma heakskiidu andnud.

* Madala viskoossusindeksiga õlide viskoossus muutub temperatuuri mõjul rohkem kui kõrge viskoossusindeksiga õlide oma.

Allalaaditavad materjalid

Erki Birnbaum
Telefon:+372 625 7780
Määrdeainete müügijuht