رفتن به محتوا


FUCHS در حال تحقیق بر روی راه حل های آینده برای انواع روانساز هاست.

الزامات قانونی و فنی روانسازها از جمله قوانین REACH سخت گیرانه تر شده است. این به معنای تهیه روانسازهای با کیفیت بالا با خصوصیات و ویژگی های سطح بالاتر می باشد.

مواد با عملکرد بالای جدید، مانند پلاستیک ها، مواد پوشش دار یا آلیاژهای آلومینیم و تیتانیوم که در بخش های مهندسی پزشکی و هوا فضا استفاده می شوند نیازمند سیالات پردازشی جدید با ویژگی های جدید می باشند. در زمینه خودروسازی، موتورهای با قدرت بالاتر با استفاده از این روغن ها بارهای بیشتری جابجا می کنند و به تقاضاهای بیشتری پاسخ می دهند. چالش های اصلی در این بخش - ساخت و سازهای کم وزن، صرفه جویی در سوخت و افزایش در موتورهای الکتریکی - نیازمند گریس و سیالات جدید و نوآورانه است.

فوریت موضوعات مرتبط محیطی و اجتماعی، از جمله تغییرات آب و هوایی یا کمبود منابع، هم مستلزم استفاده از رویکردهای جدید در زنجیره ارزش افزوده است. از جمله این رویکردها می توان به کاهش CO2، بهره وری انرژی، بهره وری سوخت، منابع احیا شونده و بازیافت اشاره کرد. FUCHS با این چالش ها روبروست.


FUCHS در تحقیقات وسیع با شرکای زیادی همکاری دارد

پروژه "پگاسوس" از وزارت اقتصاد و فناوری فدرال یک پروژه تحقیقاتی مشترک است که در سال 2009 راه اندازی شد تا بهره وری از انرژی را در بخش رانشگر وسایل نقلیه سواری (موتور، انتقال، یاتاقان ها) افزایش دهد. ده شرکت و مؤسسه به دنبال تحقیق بر روی مواد و محلول های روانساز هستند تا صرفه جویی در مصرف سوخت را ارتقا بخشند.

نفت خام یک منبع محدود است. با توجه به این پیش فرض، در صنعت روانسازها به مواد جایگزین نیاز است. مواد خام تجدید شدنی از جمله روغن های پایه گیاهی مانند روغن کلزا. بحث های مربوط به "رقابت مواد غذایی" با استفاده فنی از روغن های گیاهی منجر به جستجوی مواد خام جایگزینی شده است که برای غذا یا تولید علوفه مناسب نیستند. همین موجب شد تا FUCHS در ابتکار بین رشته ای "ارزش زیست توده پیشرفته" از وزارت آموزش و تحقیقات فدرال آلمان (BMBF) مشارکت داشته باشد. این پروژه بر توسعه زنجیره بازیابی یکپارچه برای تبدیل جلبک های نسل سوم و توده های زیستی مخمری تمرکز دارد. هدف آن تولید سوخت های هواپیمایی، روانسازهای عملکردی و مواد ساختمانی جدید است. از لیپیدها که در انواع خاصی از جلبک ها وجود دارند می توان برای تولید ترکیبات روانساز با کیفیت عالی استفاده کرد.

در پروژه ابتکاری تحقیقاتی BMBF "اثر زیرو-کربن"، بازیافت زباله های با کربن بالا مورد بررسی قرار گرفت تا از آن برای تولید توده زیستی عملکردی استفاده کرد. هدف این پروژه تولید مواد دوباره قابل استفاده از زباله ها است. کلید واژه در اینجا زباله تا ارزش است. کربن موجود در آب ضایعات صنعتی، لجن فاضلاب و گاز دودکش از طریق میکرو ارگانیسم هایی که از ضایعات به عنوان زیر لایه استفاده می کنند به بلوک های ساختمانی با ارزش برای تولیدات صنعتی تبدیل می شوند. برای FUCHS، فعالیت های تحقیقاتی به روغن های کاربردی و مواد افزودنی مربوط می شود. طی تغییرات آنزیمی، مولکول های پیچیده ای به دست می آیند که به عنوان مواد افزودنی یا سیالات اساسی استفاده می شوند.

تحقیق مشترک "پروتئین های تکنو کاربردی" BMBF درباره ارتباط ساختار-کاربرد پروتئین های گیاهی تحقیق می کند که برای غذا و تولید علوفه مناسب نیستند. این پروژه به استفاده از پروتئین های اصلاح شده به عنوان مواد افزودنی در محدوده تولید روانساز اختصاص دارد. پروتئین هایی از این دست از ضایعات کشاورزی به دست می آیند.

حرکت وسایل الکتریکی نیز نیازمند روانسازهاست. استفاده روز افزون از موتورهای الکتریکی برای جابجا کردن افراد و توسعه بیشتر آنها از نیازمندی های جدید وابسته به روانسازهاست. حتی اگر از هیچ روغن موتور معمولی هم استفاده نشود، وسایل نقلیه الکتریکی و به ویژه آنهایی که تراکم قدرت بالایی دارند هنوز هم به روانساز (برای یاتاقان های غلتکی و انتقالات) و خنک کننده نیازمندند. برای همین درایوهای الکتریکی در خودروها نیازمند رویکردهای جدید هستند تا نه تنها با نیازمندی های خاص مطابقت داشته باشند بلکه سیستم کلی را با محلول های جدید بهبود دهند. یکی از روش هایی که FUCHS این سؤالات را به آن ارجاع می دهد در پروژه در حال انجام اتحادیه اروپا با نام "رانشگر الکتریکی بهینه شده از طریق یکپارچگی (ODIN)" است. Robert BOSCH GmbH هماهنگ کننده این پروژه است و FUCHS شریک روانساز آن می باشد.

Jack Smith
تلفن:00496213801111
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore.
John Doe
تلفن:123456789