Hoppa till innehållet

Välkommen att kontakta oss

Kundservice

Har du några frågor om smörjmedel, behöver hjälp eller vill göra en beställning är du vamt välkommen att kontakta kundservice.

Öppettider måndag-fredag 08:00-16:00.

På grund av rådande situation gällande COVID-19 har vår kundservice tillfälligt ändrade öppettider: Måndag-Fredag 08:00-14:15.

Välkommen att kontakta oss på telefon 0775-59 59 59 eller e-post fse-order@fuchs.com.

Produkt- & Säkerhetsdatablad

 

Mats Enmark

FLT Manager Nordic - Speciality Lubricants
070 725 84 14
mats.enmark@fuchs.com

Bengt Wallin

Key Account Manager Industry
070 258 83 39
bengt.wallin@fuchs.com

Thomas Berthou

Key Account Manager Industry
072 157 06 95
thomas.berthou@fuchs.com

Kristian Fex

Global Key Account Manager Industry
070 673 15 41
kristian.fex@fuchs.com

Jenny Asp

Key Account Manager Automotive
070 429 68 21
jenny.asp@fuchs.com

Kristian Johansson

Key Account Manager Automotive
070 429 66 79
kristian.johansson@fuchs.com

Jan Alm

Team leader OEM Nordics
070 429 60 51
jan.alm@fuchs.com

Ulf Lyngander

Key Account Manager OEM
070 429 66 72
ulf.lyngander@fuchs.com

Johan Måhlstedt

Key Account Manager OEM
070 571 97 08
johan.mahlstedt@fuchs.com

Richard Norlén

Key Account Manager Distributors
070 429 61 42
richard.norlen@fuchs.com

Tomas Schmidt

Regional Sales Industry
072 744 20 16
tomas.schmidt@fuchs.com

Lars Eriksson

Regional Sales Industry
076 947 80 44
lars.eriksson@fuchs.com

Mattias Hess

Regional Sales Industry
072 071 13 84
mattias.hess@fuchs.com

Lars Alsterbo

Regional Sales Automotive
070 601 71 63
lars.alsterbo@fuchs.com

Terése Hammarqvist

Regional Sales Automotive
070 429 67 67
terese.hammarqvist@fuchs.com

Jens Persson

Regional Sales Automotive
073 557 92 65
jens.persson@fuchs.com

Joel Glingert

Regional Sales Automotive
076 213 09 61
joel.glingert@fuchs.com

Carin Andersson

Inside Sales
070 429 65 02
carin.andersson@fuchs.com

Linn Almqvist

Inside Sales (föräldraledig)
070 429 69 21
linn.almqvist@fuchs.com

Oscar Nyström

Inside Sales (föräldraledig)
070 811 24 82
oscar.nystrom@fuchs.com

Emma Carlenfors

Exports & Intercompany Sales
073 789 23 99
emma.carlenfors@fuchs.com

Helena Keller

Director Sales Auto Sweden
070 429 60 25
helena.keller@fuchs.com

Nicklas Gustafsson

Director Sales Industry Sweden
072 157 06 96
nicklas.gustafsson@fuchs.com

Fredrik Cederberg

Sr. Director Sales Nordics
070 429 68 35
fredrik.cederberg@fuchs.com

Kenny Åhlfeldt

Application Engineer Automotive
kenny.ahlfeldt@fuchs.com

Magnus Henriksson

Application Engineer Industry
magnus.henriksson@fuchs.com

Johnny Strömberg

Application Engineer Industry
johnny.stroemberg@fuchs.com

Maria Wilén

Product Manager Industry
maria.wilen@fuchs.com

Kenneth Borin

Product Manager Metalworking
kenneth.borin@fuchs.com

Richard Fagerholm

Product Manager Industry (föräldraledig)
richard.fagerholm@fuchs.com

Helene Odelius

Director Product Management Nordic
helene.odelius@fuchs.com

Nathalie Mönegård

Product Manager Auto
nathalie.moenegard@fuchs.com

Johan Bolkeus

Product Manager Auto
johan.bolkeus@fuchs.com

Åsa Stranger

Manager Marketing
asa.stranger@fuchs.com

Åsa Perlerius

Sr Quality & Sustainability Manager
asa.perlerius@fuchs.com

Charlotta Brodin

Laboratory Manager
charlotta.brodin@fuchs.com

Huvudkontor

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Swedenborgsgatan 20B
118 27 Stockholm

Växel: 08-128 25 000

Fabrik & Lab - Fors

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Vitsåvägen 3
137 41 Västerhaninge

Fabrik - Nynäshamn

FUCHS LUBRICANTS SWEDEN AB

Box 194
Raffinaderivägen
149 22 Nynäshamn

Kundservice
0775-59 59 59
Öppettider:

Mån-Fre: 08:00 - 16:00